Kanopi Armatürler Pelsan Aydınlatma Piroliz LED Sıva Altı Kanopi Armatürler, Okta LED Sıva Altı Kanopi Armatür, Lenta Sıva Altı Kanopi Armatür

Pelsan Kanopi Armatürler

Kanopi Armatürler

Kanopi Armatürler

Pelsan Piroliz Exproof Kanopi Armatür

Piroliz LED Sıva Altı Kanopi Armatürler

Okta LED Sıva Altı Kanopi Armatürler

Lenta Sıva Altı Kanopi Armatürler

Kanopi Nedir

Endüstriyel yapıları yağmurdan, kardan, güneşten korumak amaçlı yapılan binadan bağımsız yapılan konstrüktif yapılara kanopi denir. Kumaş, cam ya da metal kaplama içeren kanopiler, yarı saydam, şeffaf ya da opak olarak uygulanabilmektedir.

Örneğin, otobüs duraklarında kullanılan kanopiler, durakta bekleyenleri yağmur, kar, güneş gibi hava olaylarından korumaktadır. Benzin istasyonlarındaki kanopiler insanları ve araçları yağmur, kar gibi hava olaylarından korur.

Kanopi Standartları

Benzin istasyonlarında kullanılan yüksek tavanlı kanopi sistemleri, bu bölgelerde yer alan benzini korumak ve hava olaylarının çevreye bir zarar vermemesini sağlamak amacıyla kullanılmaktadır, Yine otobüs terminallerinde uygulanacak kanopiler için de belirli standartlar vardır.

Duble yollarda en az 75 metre, iki şeritli yollarda 45 metre, il yollarında 55 metre ve diğer tüm yollarda ise 40 metre cephe genişliği gereklidir. Yol üzerinde kurulacak benzin-LPG istasyonları ve terminaller haricindeki tesisler için ise kanopi cephe genişliği minimum 30 metre olmak zorundadır.

Kanopi Armatürler

Kanopi Armatürler gölge ve örtülü alanları aydınlatan armatür çeşitleridir. İşletme girişlerinde, endüstriyel tesislerde ve benzin istasyonlarında bulunan ve yağmur, kar gibi etkenlerden korunmak amaçlı kurulan saçakların aydınlatmalarına kanopi armatürleri denilmektedir.

LED kanopi armatürler konvansiyonel kanopi ürünlere göre bakım kolaylığına sahiptir, daha az enerji tüketir ve performans sürekliliği sağlar. Kanopi aydınlatmalarında armatür yerleşimi ile ilgili dikkat edilmesi gereken durumlar söz konusudur. Örneğin LED kanopi armatürlerinin etkili aydınlatma sağlayabilmesi için cephe genişliği ve alanın yüksekliği göz önünde bulundurulmalı ve bu parametrelere göre armatürün lümen paketi ve ışık dağılım karakteristiği belirlenmelidir.

Benzin istasyonlarında pompa çevresinde en az 400 lux çevresinde ise 250-300 lux aydınlık düzeyi sağlanmalıdır. LED kanopi armatürler yağış ve diğer hava olaylarına karşı dayanıklı olmalı gerekmektedir. Bu nedenle en az IP65 katı ve sıvı partikül izolasyonuna sahip olmalıdır.

LED kanopi armatür camlarının dayanıklılığı da dikkat edilmesi gereken bir konudur. Temperli cam tercih edilmeli ve gerekli durumlarda kamaşmanın önüne geçilebilmesi adına ışığın kırılarak daha yumuşak dağılımını sağlayacak opak cam kullanılmalıdır.

Saray Elektrik Pelsan Aydınlatma bayisidir. Tüm Pelsan Aydınlatma ürünlerini en uygun fiyatlarla firmamızdan temin edebilirsiniz.

Kanopi Armatürler ve diğer Pelsan ürünlerindeki iskonto oranlarınızı öğrenmek için hemen arayınız.

Pelsan Aydınlatma Bayisi: Saray Elektrik Malzemeleri San. ve Tic. Ltd. Şti.

Emekyemez Mahallesi Bankalar Caddesi Yanıkkapı Sokak No:30/A Karaköy / Beyoğlu / İSTANBUL

ENDÜSTRİYEL ARMATÜRLER

PELSAN AYDINLATMA

PELSAN İLETİŞİM

PELSAN FİYAT LİSTESİ

ELEKTRİK MALZEME ÜRÜNLERİ

ELEKTRİK MALZEME MARKALARI

ELEKTRİK MALZEME FİYATLARI

SARAY ELEKTRİK

SARAY YOUTUBE

1 cevap

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın